Abant’ta Nerede Kalınır? Nerelere Gidilir?

Bungalow evlerini her zaman çok sevmişimdir. Bu nedenle tatil planımı yaparken, önceliğimi her zaman bungalow evlerden yana kullanırım. Eğer siz de,  benim gibi bungalow tatilini seviyorsanız ve Abant’ta nerede kalacağınızı düşünüyorsanız… Buyrun yazıya o zaman 🙂

Tatilimizin ikinci gününde bu içeriği yazıyorum ve yerinden bildirdiğimi özellikle belirtmek isterim.

Abant tatilimiz için Abant Pelit Bungalow‘u tercih ettik. Köy ortamı sevenler için, Ömerler mevkii’nin hemen başında konumlanmış, çok şirin bir butik otel. Arabası olanlar için, ulaşım çok kolay. Arabası olmayanlar için ise, ( ben görmesem de 🙂 ) otobüs ve minibüslerin hemen önünden geçtiğini söylüyorlar.

2021 Şubat’ta geldiğimiz için, hava epey serin… Buraya gelmeden önce Instagram fotoğraflarından her yerin bembeyaz olduğunu gördük, ancak iki gün arayla karı kaçırdık. Olsun varsın, yine de çok güzel köy havası.

Abant Pelit Bungalow’u Instagram üzerinden keşfettiğimizi söylemeliyim. Hatta beni kendine bağlayan aşağıdaki fotoğraf oldu 🙂

Odaların adı da, kendisi gibi çok şirin. Meşe, gürgen, kayın diye gidiyor. Odalar çok temiz olduğu kadar, içinde her şey düşünülmüş. Her şey ahşap… Sallanan sandalyeler bile var 🙂 Balkona bir atıyorsunuz sallanan sandalyeyi, birden üç kişi oluyorsunuz… Ben, keyfim ve kahyası 🙂 Köy havası alıyorsunuz.

Her yerin ahşap olmasından dolayı, ses problemi yaşayanlar olmuş. Benim de sese karşı takıntılı bir durumum olmasına rağmen, sesle ilgili herhangi bir sıkıntı yaşadığımı söyleyemem.

Pandemi olması nedeniyle, tedirginliğimiz temizlikti. Ancak içiniz rahat olsun, gerçekten temiz bir işletme.  Aynı zamanda çiçeği burnunda işletme olduklarından, her şey o kadar özenli yapılmış ki.. Odalar kirlenmesin diye, kapı girişlerinde bulunan galoşlara kadar her şey düşünülmüş. Umarım bu motivasyon ve özveriyi hiçbir zaman kaybetmezler.

Sabah kahvaltısı, tam bir köy kahvaltısı… Yanındaki mıhlama harika. İnsanı mutlu eden cinsten 🙂

Öneriler üzerine, akşam yemeğinde ilk akşam sac tava yedik. Sunum ve tatlar tam olarak on numaraydı.

Benim gibi, işini internet üzerinden yapanlar için internet çok önemli biliyorsunuz… Odalarda zaman zaman internetten istediğim verimi alamasam da, restaurant tarafında oturup işlerimi rahatlıkla halledebildim. Zaten buraya da çalışmaya gelmedik ki, di mi ya?

Çalışanlar, gayet güler yüzlü, ilgili ve özverili.

Müzik… Tabii kişiye özel müzik çalacak halleri yok ya da herkese hitap eden bir müzik türü de yok:) Ancak restaurant tarafında çalınan müzikler biraz fantazi tarzında olduğu için, kahvaltı esnasında damara bağladığımızı söyleyebilirim:) Keşke herkese hitap eden müzik tarzı olsa.

Restaurant tarafında bir kuzine var ki… Tam eski zamanlardaki gibi, kestane pişirmelik. Bunu da yaptık mı? Evet yaptık ve o kestaneleri yerken çocuklar gibi çok şen olduk:)

Abant’ta Nerelere Gidilir?

Tatil amacımız, pandemi döneminde ortam değişikliği ve dağ havası almak olduğu için yoğun bir gezi programımız olmadı. Yine de gittik bir yerlere, fotoğraf çektik.

Abant Gölü Tabiat Parkı

Otele ilk geldiğimiz gün, otele yakın olması sebebiyle Abant Gölü Tabiat Parkı’nı tercih ettik.

Ömerler Mevkii’nde hava sıcaklığı ortalama 14 derece olmasına rağmen, Abant Gölü Tabiat Parkı’nda insanı üşüten bir soğuk vardı. Tabii zibidi ben, Eskişehir’den gelmiş biri olarak, 14 dereceyi görünce montun altına kısa kolluyu geçirdim. Tabiat parkına gidince totom dondu afedersin, bazı yerlerde diz boyu kar 😀 Millet çoluğunu çocuğunu almış, kızakla tepeden aşağıya doğru kayıyor. Anla halimi yani 😀

Abant Gölü Tabiat Parkı’yla ilgili detaylı bilgiyle ulaşmak isterseniz kulturportali.gov.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bolu Gölcük Tabiat Parkı

Tatilimizin ikinci gününde, Bolu Gölcük Tabiat Parkı’na gittik.

Her mevsimde çok güzel olacağını düşündüğüm yerlerden… Gittiğimizde bir tık ( mesleki deformasyon benimkisi 😀 ) rüzgarlıydı ama yine de çok güzeldi. En güzel fotoğraflar buradan çıktı sanırım.

Bolu  Gölcük Tabiat Parkı’yla ilgili detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz kulturportali.gov.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Özet

Bir Abant gezisi düşünüyorsanız, otel tercihinizi Abant Pelit Bungalow’dan yana kullanabilirsiniz. Bolu Gölcük Tabiat Parkı ve Abant Gölü Tabiat Parkı ise görmeniz gereken yerler arasında…

Çok sevgiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir