Fotoğrafların Duygusal Hikayeleri

Geçen sene bu fotoğrafı Instagram’da paylaştığımda, “Bazı fotoğraflar çok şey anlatır. Uzun uzun hikayesini yazmak istersin ama elin varmaz.” demiştim. Şimdi, bu fotoğrafın duygusal hikayesine azıcık bir bakalım.

–Babama–

Seni son yolculuğuna uğurladıktan sonra, babaannemin mezarlığına gittik. Her biriniz için onlarca belki yüzlerce kez dualarımızı ettikten sonra, kızların olarak mezarlığın hemen karşısındaki tarlada çektik bu fotoğrafı. Hala durumu algılayamadığımız, “ne olacak şimdi, nasıl yani” gibi sorgulamaları taa içimizde hissettiğimiz saçma ve o kadar da gerçek bir an.

Biz iyiyiz. Üç kız kardeş farklı şehirlerde de olsak, her zamanki gibi dirsek dirseğe ve dimdik ayaktayız. Gidişin, her birimizin hayatında bir dönüm noktası oldu. Az düştük, ağlaştık, çokça seni andık. Geçer dediler hep, geçmedi hiç. Ama kabule vardık ve büyüdük birden.

Farklı şehirler dedim ya, Arzular’da İstanbul’dan taşındılar sonunda. Ayşelerin de eli kulağında. Yani umarım 🙂

Ülke bildiğin gibi. 06 Şubat 2023 sabahında deprem haberiyle uyandık, belki bir ay belki daha fazla bir süre ülkece kendimize gelemedik. Koca iki tane seçim geçirdik, hükümet yine değişmedi. Söyle oralarda Metin amcama, çok da şey yapmasın.

Seneyi devriyende yanı başında olmayı planlıyordum. Niyetler ve hayatlar bildiğin gibi, gol atıyor insanın hayatına. Senin gittiğin o günde, ben hastanede olacağım. Aaa öyle hemen panikleme lütfen. Sıkıntı yok, ufak bir operasyon sadece 🙂 Şu dönemi bir atlatayım geleceğim yanına. Hem de yeni kızçenim Ahucan’la. Bu sefer ki 2 teker değil yalnız, 4 teker 🙂 Belki yanına uğradıktan sonra, iskelede 2 duble bir şeyler de içeriz, senin şerefine ve anına. Hemen söyleniyorsun sende “Alkollüyken araç kullanılmaz” diye. Sakin ol azcık bea, alt tarafı 2 duble 🙂

Velhasıl, “yine bu yıl ada sensiz”. Değişen bir şey yok.

“Şimdi uzaklardasın” ı dinleyerek hala ne yaşadığımızın farkına varmaya çalışıyoruz. Ya da “Bu akşam bütün meyhanelerini dolaştım istanbul’un” derken, canımız doya doya sarhoş olmak da istemiyor artık. Dönülmez akşamın ufkundayken; aklımızda sen, dilimizde sen, kulaklarımızda sen.

Sevgiyle ve özlemle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir